Anna Christina Warg
Möteskalender
  • 30

    Jan

    Överlämning Ämbetsmän Valda och Ersättare samt Utnämnda Ämbetsmän i Patria- och Rebeckarummen

    18:30

  • 6

    Feb

    Överlämning samtliga utskott i Patria- och Rebeckarummen

    18:30

  • 11

    Feb

    Repetition Ämbetsmannainstallering

    17:00

  • 13

    Feb

    Sammanträde Ämbestmannainstallering HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 20

    Feb

    Träff nya 1:a grads systrar i Rebeckarummet

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 21

    Feb

    Eftermiddagsträff i Rebeckarummet - anmälan till syster Elizabeth Cederskär

    13:30

  • 27

    Feb

    Sammanträde ÅB 16-års dag S Lotteri Stickgruppen

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 7

    Mar

    Ämbetsmannaträff stor: Valda, Utnämnda, Utskott och Ersättare i Patriarummet

    18:30

  • 11

    Mar

    Repetition Invigningsgraden

    17:00

  • 13

    Mar

    Sammanträde Rec Inv.graden HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 20

    Mar

    Ämbetsmannaträff Valda i Rebeckarummet

    18:30

  • 21

    Mar

    Eftermiddagsträff i Rebeckarummet - anmälan till syster Elizabeth Cederskär

    13:30

  • 27

    Mar

    Sammanträde B(II) Påsksupé Presumtiva systrar Lotteri

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 3

    Apr

    Träff nyinvigda systrar i Rebeckarummet

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 8

    Apr

    Repetition Rec II

    17:00

  • 10

    Apr

    Sammanträde Rec II HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 18

    Apr

    Eftermiddagsträff i Rebeckarummet - anmälan till syster Elizabeth Cederskär

    13:30

  • 24

    Apr

    Sammanträde S

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 26

    Apr

    Ordens Högtidsdag regi B87 Örebrohuus

    18:30

  • 2

    Maj

    Träff med nya 2:a grads systrar i Rebeckarummet

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 8

    Maj

    Sammanträde S

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 15

    Maj

    Ämbetsmannaträff Valda och Ersättare i Rebeckarummet

    18:30

  • 16

    Maj

    Eftermiddagsträff i Rebeckarummet - anmälan till syster Elizabeth Cederskär

    13:30

  • 22

    Maj

    Sammanträde Vårsamkväm med gäster Lotteri

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 12

    Jun

    Sommarsammanträde Utflykt

    Vårdad klädsel – 19:00

  • 17

    Aug

    Kräftsupé regi B87 Örebrohuus Anmälan till respektive KM

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 28

    Aug

    Sommarsammanträde Utflykt

    Vårdad klädsel – 19:00

  • 4

    Sep

    Ämbetsmannaträff Valda i Rebeckarummet

    18:30

  • 11

    Sep

    Sammanträde Rebeckadagen B(I) S

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 23

    Sep

    Repetition Rec I

    17:00

  • 25

    Sep

    Sammanträde B(Inv.graden) Rec I HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 2

    Okt

    Träff med nya 1:a grads systrar i Rebeckarummet

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 9

    Okt

    Sammanträde Skördefest Lotteri

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 16

    Okt

    Ämbetsmannaträff Valda och Ersättare i Rebeckarummet

    18:30

  • 21

    Okt

    Repetition Rec Invigningsgraden

    17:00

  • 23

    Okt

    Sammanträde B(II) Rec Inv.graden HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 3

    Nov

    Minnesloge regi B115 Libertas

    14:00

  • 11

    Nov

    Repetition Rec II

    17:00

  • 13

    Nov

    Sammanträde B(III) Rec II HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 17

    Nov

    Gåsmiddag regi B87 Örebrohuus

    18:30

  • 20

    Nov

    Träff med nya inv.gradens systrar i Rebeckarummet

    Vårdad klädsel – 18:30

  • 27

    Nov

    Sammanträde BU S

    Kort Rebeckadräkt – 19:00

  • 2

    Dec

    Repetition Rec III

    17:00

  • 4

    Dec

    Sammanträde Rec III HD FM

    Högtidsdräkt – 18:30

  • 11

    Dec

    Sammanträde Julsamkväm Presumtiva systrar Lotteri Lucia

    Kort Rebeckadräkt – 19:00